Races for St Clair 3

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Village President

1 of 1 precincts reporting
96 Ballots Cast (13% of 720 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
83
86 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
96 Ballots Cast (13% of 720 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
79
82 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
96 Ballots Cast (13% of 720 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
79
82 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
96 Ballots Cast (13% of 720 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
MATTHEW R. LANTER
61
63 %
I
CARY LEWIS, V
55
57 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
48
50 %
I
JORDAN PETTIBONE
37
38 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
101 Ballots Cast (13% of 743 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
80
79 %
G
DAVE BARNES
20
19 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
101 Ballots Cast (13% of 743 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
72
71 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
4 Ballots Cast (0% of 743 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
101 Ballots Cast (13% of 743 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
81
80 %
G
JIM HURSEY
15
14 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
101 Ballots Cast (13% of 743 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
72
71 %
I
ROBERT BUECHLER
71
70 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
45
44 %
G
MICHAEL J. ISENHART
31
30 %
G
DON WALLACE
29
28 %
G
JOHN VOSLER
29
28 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
101 Ballots Cast (13% of 743 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
76
75 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
101 Ballots Cast (13% of 743 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
0 Ballots Cast (0% of 4 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ANNE DULSKI
0
0 %
N
ZACHARY Q. SCHULTZ
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
0 Ballots Cast (0% of 4 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
DAVID PARKER
0
0 %
N
BOB LONSDALE
0
0 %
N
KEITH PADGETT
0
0 %
N
KATHRYN (KATIE) KRAMKOWSKI
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
96 Ballots Cast (13% of 716 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
PAMELA HASS
77
80 %
N
ROSETTA DAVIS (Write-in)
2
2 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
1 Ballots Cast (4% of 23 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
5 Ballots Cast (21% of 23 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
KEITH M. JOHNSON
3
60 %
N
MARA HAMILTON
3
60 %
N
AARON M. SNIVELY
2
40 %
N
NETRA D. TAYLOR
2
40 %
N
BYRON GOODRICH
0
0 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
101 Ballots Cast (13% of 743 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
74
73 %
N
MARVIN LAMPKIN
73
72 %
N
BEN WANLESS
63
62 %