Races for St Clair 6

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Alderman

1 of 1 precincts reporting
0 Ballots Cast (0% of 13 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
DENISE P. WILLIAMS
0
0 %

For Village President

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (11% of 678 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
52
68 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (11% of 678 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
50
65 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (11% of 678 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
48
63 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (11% of 678 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
MATTHEW R. LANTER
52
68 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
38
50 %
I
CARY LEWIS, V
38
50 %
I
JORDAN PETTIBONE
31
40 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
53
69 %
G
DAVE BARNES
19
25 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
45
59 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
11 Ballots Cast (1% of 695 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
50
65 %
G
JIM HURSEY
22
28 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
49
64 %
I
ROBERT BUECHLER
48
63 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
26
34 %
G
DON WALLACE
20
26 %
G
MICHAEL J. ISENHART
20
26 %
G
JOHN VOSLER
16
21 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
45
59 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ANNE DULSKI
40
52 %
N
ZACHARY Q. SCHULTZ
25
32 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
KEITH PADGETT
49
64 %
N
BOB LONSDALE
44
57 %
N
DAVID PARKER
41
53 %
N
KATHRYN (KATIE) KRAMKOWSKI
40
52 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
76 Ballots Cast (10% of 695 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
48
63 %
N
MARVIN LAMPKIN
42
55 %
N
BEN WANLESS
39
51 %