Races for St Clair 10

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Village President

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
87
76 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
80
70 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
83
72 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
MATTHEW R. LANTER
68
59 %
I
CARY LEWIS, V
68
59 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
56
49 %
I
JORDAN PETTIBONE
42
36 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
84
73 %
G
DAVE BARNES
26
22 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
80
70 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
7 Ballots Cast (0% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
89
78 %
G
JIM HURSEY
19
16 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
77
67 %
I
ROBERT BUECHLER
66
57 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
54
47 %
G
MICHAEL J. ISENHART
38
33 %
G
DON WALLACE
32
28 %
G
JOHN VOSLER
24
21 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
75
65 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
79 Ballots Cast (16% of 472 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
PAMELA HASS
55
69 %
N
ROSETTA DAVIS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
5 Ballots Cast (1% of 337 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
35 Ballots Cast (10% of 337 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
KEITH M. JOHNSON
15
42 %
N
MARA HAMILTON
13
37 %
N
AARON M. SNIVELY
12
34 %
N
NETRA D. TAYLOR
12
34 %
N
BYRON GOODRICH
11
31 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
114 Ballots Cast (14% of 809 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARVIN LAMPKIN
75
65 %
N
MARK SAUERWEIN
70
61 %
N
BEN WANLESS
63
55 %