Races for St Clair 11

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Village President

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
95
84 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
89
79 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
89
79 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
MATTHEW R. LANTER
82
73 %
I
CARY LEWIS, V
48
42 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
47
41 %
I
JORDAN PETTIBONE
42
37 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
83
74 %
G
DAVE BARNES
21
18 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
81
72 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
11 Ballots Cast (1% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
95
84 %
G
JIM HURSEY
14
12 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
ROBERT BUECHLER
71
63 %
I
MIKE GREENFIELD
68
60 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
46
41 %
G
MICHAEL J. ISENHART
33
29 %
G
DON WALLACE
27
24 %
G
JOHN VOSLER
20
17 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
80
71 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
PAMELA HASS
84
75 %
N
ROSETTA DAVIS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
0 Ballots Cast (0% of 0 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
0 Ballots Cast (0% of 0 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
AARON M. SNIVELY
0
0 %
N
NETRA D. TAYLOR
0
0 %
N
KEITH M. JOHNSON
0
0 %
N
BYRON GOODRICH
0
0 %
N
MARA HAMILTON
0
0 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
112 Ballots Cast (12% of 885 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
78
69 %
N
BEN WANLESS
68
60 %
N
MARVIN LAMPKIN
66
58 %