Races for St Clair 13

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
135 Ballots Cast (16% of 817 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
66
48 %
G
DAVE BARNES
62
45 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
135 Ballots Cast (16% of 817 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
98
72 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
10 Ballots Cast (1% of 817 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
135 Ballots Cast (16% of 817 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
70
51 %
G
JIM HURSEY
64
47 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
135 Ballots Cast (16% of 817 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
68
50 %
I
ROBERT BUECHLER
68
50 %
I
MIKE GREENFIELD
67
49 %
G
MICHAEL J. ISENHART
57
42 %
G
DON WALLACE
48
35 %
G
JOHN VOSLER
45
33 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
135 Ballots Cast (16% of 817 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
92
68 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
135 Ballots Cast (16% of 817 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
110 Ballots Cast (18% of 586 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
CHRISTINE MITCHELL- ENDSLEY
60
54 %
N
JEREMY BOCHANTIN
54
49 %
N
SEAN MC KEE
54
49 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
2 Ballots Cast (1% of 161 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
15 Ballots Cast (9% of 161 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
KEITH M. JOHNSON
10
66 %
N
AARON M. SNIVELY
7
46 %
N
NETRA D. TAYLOR
6
40 %
N
BYRON GOODRICH
5
33 %
N
MARA HAMILTON
3
20 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
10 Ballots Cast (14% of 70 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
LA KETA WINN
8
80 %
N
BRENT WHIPPLE (Write-in)
1
10 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
135 Ballots Cast (16% of 817 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
84
62 %
N
MARVIN LAMPKIN
79
58 %
N
BEN WANLESS
78
57 %