Races for St Clair 15

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Alderman

1 of 1 precincts reporting
0 Ballots Cast (0% of 9 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
DENISE P. WILLIAMS
0
0 %

For Village President

1 of 1 precincts reporting
148 Ballots Cast (10% of 1,441 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
123
83 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
148 Ballots Cast (10% of 1,441 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
114
77 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
148 Ballots Cast (10% of 1,441 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
106
71 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
148 Ballots Cast (10% of 1,441 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
MATTHEW R. LANTER
101
68 %
I
CARY LEWIS, V
76
51 %
I
JORDAN PETTIBONE
63
42 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
59
39 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
151 Ballots Cast (10% of 1,466 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
99
65 %
G
DAVE BARNES
44
29 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
151 Ballots Cast (10% of 1,466 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
101
66 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
10 Ballots Cast (0% of 1,466 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
151 Ballots Cast (10% of 1,466 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
90
59 %
G
JIM HURSEY
50
33 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
151 Ballots Cast (10% of 1,466 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
79
52 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
74
49 %
I
ROBERT BUECHLER
69
45 %
G
DON WALLACE
59
39 %
G
MICHAEL J. ISENHART
52
34 %
G
JOHN VOSLER
46
30 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
151 Ballots Cast (10% of 1,466 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
100
66 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
151 Ballots Cast (10% of 1,466 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (10% of 1,459 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ANNE DULSKI
74
49 %
N
ZACHARY Q. SCHULTZ
51
34 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (10% of 1,459 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
KEITH PADGETT
103
68 %
N
KATHRYN (KATIE) KRAMKOWSKI
94
62 %
N
DAVID PARKER
81
54 %
N
BOB LONSDALE
81
54 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
1 Ballots Cast (14% of 7 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
JEREMY BOCHANTIN
1
100 %
N
CHRISTINE MITCHELL- ENDSLEY
1
100 %
N
SEAN MC KEE
1
100 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
151 Ballots Cast (10% of 1,466 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
95
62 %
N
MARVIN LAMPKIN
91
60 %
N
BEN WANLESS
90
59 %