Races for St Clair 20

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Village President

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 832 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
102
87 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 832 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
89
76 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 832 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
92
79 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 832 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
MATTHEW R. LANTER
80
68 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
75
64 %
I
CARY LEWIS, V
55
47 %
I
JORDAN PETTIBONE
47
40 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 841 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
82
70 %
G
DAVE BARNES
27
23 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 841 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
84
72 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
9 Ballots Cast (1% of 841 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 841 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
66
56 %
G
JIM HURSEY
42
36 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 841 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
71
61 %
I
ROBERT BUECHLER
66
56 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
59
50 %
G
MICHAEL J. ISENHART
46
39 %
G
DON WALLACE
34
29 %
G
JOHN VOSLER
32
27 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 841 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
79
68 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 841 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
113 Ballots Cast (14% of 800 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ANNE DULSKI
62
54 %
N
ZACHARY Q. SCHULTZ
42
37 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
113 Ballots Cast (14% of 800 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
KEITH PADGETT
88
77 %
N
KATHRYN (KATIE) KRAMKOWSKI
72
63 %
N
BOB LONSDALE
68
60 %
N
DAVID PARKER
65
57 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
3 Ballots Cast (7% of 41 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
PAMELA HASS
1
33 %
N
ROSETTA DAVIS (Write-in)
0
0 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
116 Ballots Cast (13% of 841 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
79
68 %
N
MARVIN LAMPKIN
75
64 %
N
BEN WANLESS
75
64 %