Races for St Clair 21

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Village President

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
80
88 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
73
81 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
71
78 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
73
81 %
I
MATTHEW R. LANTER
55
61 %
I
JORDAN PETTIBONE
31
34 %
I
CARY LEWIS, V
20
22 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
60
66 %
G
DAVE BARNES
25
27 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
65
72 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
9 Ballots Cast (1% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
59
65 %
G
JIM HURSEY
23
25 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
61
67 %
I
ROBERT BUECHLER
59
65 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
31
34 %
G
MICHAEL J. ISENHART
23
25 %
G
DON WALLACE
19
21 %
G
JOHN VOSLER
17
18 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
61
67 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
72 Ballots Cast (15% of 472 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ANNE DULSKI
32
44 %
N
ZACHARY Q. SCHULTZ
26
36 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
72 Ballots Cast (15% of 472 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
KEITH PADGETT
55
76 %
N
KATHRYN (KATIE) KRAMKOWSKI
49
68 %
N
DAVID PARKER
48
66 %
N
BOB LONSDALE
46
63 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
18 Ballots Cast (10% of 171 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
PAMELA HASS
12
66 %
N
ROSETTA DAVIS (Write-in)
0
0 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (13% of 643 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
67
74 %
N
MARVIN LAMPKIN
63
70 %
N
BEN WANLESS
62
68 %