Races for St Clair 25

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Village President

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
132
88 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
125
83 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
125
83 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
CARY LEWIS, V
97
64 %
I
MATTHEW R. LANTER
91
60 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
62
41 %
I
JORDAN PETTIBONE
52
34 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
110
73 %
G
DAVE BARNES
35
23 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
116
77 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
8 Ballots Cast (0% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
101
67 %
G
JIM HURSEY
40
26 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
95
63 %
I
ROBERT BUECHLER
83
55 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
70
46 %
G
DON WALLACE
53
35 %
G
MICHAEL J. ISENHART
48
32 %
G
JOHN VOSLER
36
24 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
111
74 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
60 Ballots Cast (12% of 473 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ANNE DULSKI
45
75 %
N
ZACHARY Q. SCHULTZ
9
15 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
60 Ballots Cast (12% of 473 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
KEITH PADGETT
35
58 %
N
KATHRYN (KATIE) KRAMKOWSKI
34
56 %
N
DAVID PARKER
32
53 %
N
BOB LONSDALE
29
48 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
4 Ballots Cast (0% of 1,034 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (8% of 1,034 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARA HAMILTON
50
55 %
N
NETRA D. TAYLOR
43
47 %
N
KEITH M. JOHNSON
38
42 %
N
BYRON GOODRICH
34
37 %
N
AARON M. SNIVELY
21
23 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
150 Ballots Cast (9% of 1,507 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
95
63 %
N
BEN WANLESS
95
63 %
N
MARVIN LAMPKIN
93
62 %