Races for St Clair 30

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Alderman

1 of 1 precincts reporting
48 Ballots Cast (11% of 417 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
DENISE P. WILLIAMS
44
91 %

For Village President

1 of 1 precincts reporting
42 Ballots Cast (11% of 380 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL W. LEOPOLD
31
73 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
42 Ballots Cast (11% of 380 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
TYLER M. THOMPSON
31
73 %

For Village Treasurer

1 of 1 precincts reporting
42 Ballots Cast (11% of 380 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JOHN M. WALTER
28
66 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
42 Ballots Cast (11% of 380 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
MATTHEW R. LANTER
33
78 %
I
CARY LEWIS, V
17
40 %
I
RICHARD "ROCKY" MC DONALD
14
33 %
I
JORDAN PETTIBONE
12
28 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SHELLY TRIBOUT-KORVES
63
70 %
G
DAVE BARNES
25
27 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
G
JANA MOLL
70
77 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
4 Ballots Cast (0% of 797 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
BOB TRENTMAN
49
54 %
G
JIM HURSEY
33
36 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
MIKE GREENFIELD
54
60 %
I
ROBERT BUECHLER
50
55 %
G
JULIE ZIMMERMAN MILLER
45
50 %
G
MICHAEL J. ISENHART
36
40 %
G
DON WALLACE
34
37 %
G
JOHN VOSLER
31
34 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
68
75 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ZACHARY Q. SCHULTZ
43
47 %
N
ANNE DULSKI
40
44 %

For Members Of The Board Of Education(To Serve A Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
KEITH PADGETT
65
72 %
N
KATHRYN (KATIE) KRAMKOWSKI
65
72 %
N
DAVID PARKER
60
66 %
N
BOB LONSDALE
60
66 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
90 Ballots Cast (11% of 797 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
MARK SAUERWEIN
64
71 %
N
MARVIN LAMPKIN
64
71 %
N
BEN WANLESS
57
63 %