Races for Sugar Loaf 4

Consolidated Election (04/06/2021) Official Results

For Village President

1 of 1 precincts reporting
30 Ballots Cast (34% of 87 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
CHRIS RAGSDALE
15
50 %
I
JERALD WILSON
12
40 %

For Village Clerk

1 of 1 precincts reporting
30 Ballots Cast (34% of 87 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MARK NADLER
19
63 %

For Village Trustee

1 of 1 precincts reporting
30 Ballots Cast (34% of 87 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
DAWN KEYS
24
80 %
I
RONNIE C. DELL
15
50 %
I
TAMMY TAYLOR
10
33 %
I
JERRY W. GOODRICH, JR.
9
30 %
I
JAMES G. SMITH
9
30 %
I
ALLAN MOALLANKAMP
5
16 %

For Township Supervisor

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
MICHAEL R. SULLIVAN
91
85 %

For Township Clerk

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
SEAN M. DRURY
58
54 %
I
V. MAXINE LARSON
40
37 %

For Township Assessor

1 of 1 precincts reporting
4 Ballots Cast (0% of 761 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
NO CANDIDATE
0
0 %

For Township Highway Commissioner

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
I
JUSTIN ROY
75
70 %
I
KURT JOHNSON
28
26 %

For Township Community Building Board Of Managers

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
I
CYNTHIA L. HOOD
59
55 %
I
V. MAXINE LARSON
58
54 %

For Township Trustee

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
I
JOHN KENNER
64
59 %
I
LAWRENCE D. HOFSTETTER
59
55 %
I
JASON D. HOFFMANN
58
54 %
I
BLAKE A. JOHNSON
52
48 %
I
AARON JOSEPH HOOCK
45
42 %

For Library Trustee

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for not more than THREE)
Candidates
Votes
%
N
KIMBERLEY KUNI
59
55 %
N
IDUS CLEVELAND
53
49 %
N
LINDA F. BRANSON
52
48 %

For Library Trustee(To Serve An Unexpired 2-year Term)

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
ANITA DELL
73
68 %

For Members Of The Regional Board Of School Trustees

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
KEVIN L. ELBE
65
60 %
N
SHANNON RUSSELL (Write-in)
0
0 %

For Members of the Regional Board of School Trustees (To Serve an Unexpired 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for ONE)
Candidates
Votes
%
N
LISA M. ATKINS (Write-in)
0
0 %

For Members of the Board of Education(To Serve An Unexpired 2-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for not more than TWO)
Candidates
Votes
%
N
JODI STUMPF
70
65 %
N
SUZANNE MUSHANEY
45
42 %

For Members of the Board of Education(To Serve a Full 4-Year Term)

1 of 1 precincts reporting
107 Ballots Cast (14% of 761 Voters)
(Vote for not more than FOUR)
Candidates
Votes
%
N
JENNY AGNEW BENNETT
54
50 %
N
JACI DURBIN-DE CLUE
45
42 %
N
MONTE MILLER
42
39 %
N
LINDA STOLL
38
35 %
N
VIRGINIA (GINA ALDRIDGE) HOFER
34
31 %
N
JESSICA BEATTE
31
28 %
N
JANET CARROLL
27
25 %
N
DENA KIMBREL
27
25 %